Dlaczego włosy nie chcą rosnąć?

Zastanawiasz się czemu Twoje włosy nie rosną? Nasza specjalistka Aldona opowiada o pięciu czynnikach, które są istotne dla porostu włosów.

Marzeniem większości kobiet jest posiadanie zadbanych, lśniących długich włosów. Niestety czasami jest to długa i mozolna droga. Dlaczego włosy przestają rosnąć lub ten proces ulega znacznemu spowolnieniu? Poniżej kilka przyczyn.

Stan skóry głowy

Czasem przyczyną tego, że włosy nie chcą rosnąć są choroby skóry głowy, które są coraz częstszym zjawiskiem w dzisiejszym stanie powietrza i środowiska. Łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, różnego rodzaju egzemy. Warto zadbać o skórę głowy, czasem w cięższych przypadkach udać się do trychologa, który zapewne postawi prawidłową diagnozę i dobierze do niej odpowiednią pielęgnację.

Dieta

Brak minerałów takich jak cynk, krzem, żelazo i witamin z grupy B może mieć również negatywny wpływ na porost włosów.

Kondycja włosa

Częste zabiegi chemiczne, prostowanie, suszenie gorącym powietrzem znacznie osłabia nasze włosy doprowadzając do ich zniszczenia czy rozdwojonych końcówek. Nawet zastosowanie dobrych masek, olejków itp. przyniesie tylko powierzchowne skutki. Czasem warto obciąć to, co niezbędne i zacząć kompleksowo dbać o nawilżenie i odżywienie naszej fryzury.

Wiek

Im jesteśmy starsi tym skraca się faza wzrostu naszych włosów. Włosy stają się słabsze, cieńsze, łamliwe. Tak jak procesy zachodzące w skórze z wiekiem ulegają spowolnieniu, tak włosy również się starzeją.

Uwarunkowania genetyczne

Długość do której włosy nam rosną również uwarunkowana jest genetycznie. Kiedy ją osiągają, zaczynają wypadać. Długość fazy wzrostu to kwestia indywidualna. To, że koleżanka zapuściła włosy do pasa nie oznacza, że nam się też to uda. Mieszki włosowe są tak rozmieszczone, że te obok siebie mają różne fazy wzrostu, co zapobiega tzw. prześwitom.

Jakie produkty stosować gdy włosy nie chcą rosnąć?

Dla wszystkich Pań, które marzą o długich włosach z pomocą przychodzi marka Yellow z grupy Alfaparf. Stworzyła ona serię na porost włosów Easy Long, która obiecuje wzrost w granicach 40% w 4 tygodnie. Zapraszamy do lektury.

YELLOW EASY LONG VISUAL Pack no level CMYK
Produkt Easy Long firmy Yellow
Używamy cookies. Dowiedz się więcej tutaj.